Ερευνητική Εργασία Β΄ Τετραμήνου του τμήματος Α1

Το Τμήμα Α1 του σχολείου μας παρουσίασε σήμερα στην αίθουσα του εργαστηρίου  Πληροφορικής την ερευνητική εργασία με θέμα “Αλκοόλ και Εφηβεία-Αλκοόλ και Τροχαία Ατυχήματα”.

DSCN0440_5_2014

Οι μαθητές επεξεργάστηκαν το θέμα ως συνέχεια της εργασίας που ανέλαβαν κατά τη διάρκεια του Α΄ Τετραμήνου, “Αλκοόλ: ένας επικίνδυνος φίλος του ανθρώπου”. Αξιοποιώντας διάφορες πηγές, όπως διαδίκτυο, βιβλία, εφημερίδες, ομιλία με ψυχολόγο, έρευνα με ερωτηματολόγια, προσπάθησαν να αντλήσουν χρήσιμες πληροφορίες, προκειμένου να απαντήσουν στα ερευνητικά ερωτήματα και να καταγράψουν τα συμπεράσματα της έρευνας που πραγματοποίησαν. Θεωρούμε ότι ανταποκρίθηκαν σε σημαντικό βαθμό  στις απαιτήσεις του θέματος, καλύπτοντας όλες τις πτυχές του και καταβάλλοντας μια πολύ καλή προσπάθεια.

Εργασία

Παρουσίαση